Vennas Akyol Haznedar

1965 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Vennas Hanım, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden mezun olmuştur. Erken yaşta evlilik yapan Vennas Akyol Haznedar bu evlilikten Pınar adı altında bir kız çocuğuna sahip olmuştur. 30 yaşında kendi ayakları üzerinde durma isteği sonucu iş hayatına atılmıştır. 1998 yılında Samsun Çarşamba Havalimanında açılan ihaleyi kazanarak büfe işletmeciliğini almış ve bu şekilde iş hayatı başlamıştır. Daha sonra havalimanında açılan diğer ihalelere de katılarak ilk restaurantı açmıştır. Bunun ile birlikte kurumsallaşma ve markalaşma yolunda büyük bir ivme kaydederek, kendi markası olan Venn’i yaratmıştır. Başarılı iş hayatının sonucu olarak havalimanında katıldığı birçok ihaleyi kazanarak; Samsun Çarşamba Havalimanında olan Venn Fırın, Venn Lounge, Venn Shop, Venn Garden ve Venn Otopark’ın işletmecisi olmuştur. Bunların yanı sıra 2006 yılında Venn Havayolu İkram Şirketini kurarak Karadeniz ve Anadolu’daki tüm havalimanlarında aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna da üretim ve servis hizmeti vermektedir.

2011 yılında ise Samsun’un sahil şeridinde yer alan Karadeniz’in ilk yatırım belgeli butik oteli olan Venn Butik Otel&Restaurant’ı açmıştır. Bu girişimi ile de sektörde ve şehirde yenilikçilik adına öncü olmuştur.

Vennas Akyol Haznedar, Yöresel Yemek Tariflerinin yer aldığı bir kitap çıkarmıştır.

Sivil Toplum Kuruluşlarında da güzel işler yapmaya gayret eden Vennas Akyol Haznedar, Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği, Turmepa Başkan Yardımcılığı, Samsunspor Derneği Başkan Vekili ve TSO İcra Kurulu Üyeliği olmak üzere çeşitli alanlarda üyelikleri mevcuttur.

Kendisi Samsunspor, deniz ve yelken sevdalısıdır. Her zaman yenilikçilik odaklı ilerlemektedir.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this